Po zaregistrovaní na našom eshope získavate u nás stálu zľavu 5%, až kým nedosiahnete ďalšiu úroveň zľavy :)

Naša návšteva a diagnostika v Rehan Fyzio

Poznáte to: "Moje dieťa nosí barefoot a napriek tomu má spadnuté členky..."

Obuv, bohužiaľ, ani tá barefoot, nerobí zázraky. Barefoot topánka dáva chodidlu priestor na to, aby noha pracovala všetkými smermi a bola dostatočne stimulovaná. Vždy budú dva tábory - za barefoot a proti barefootu. Či už obúvate deťom barefoot, či klasiku, vždy by mala platiť zásada - TOPÁNKA sa musí prispôsobiť NOHE, NIE NOHA topánke. Ak má dieťatko problém - spadnuté členky, nohy do X, vypučené bruško, treba tento problém riešiť - komplexne. Ako a kde sa dozviete v tomto článku :)

Správna diagnostika je vždy základ. A nájsť naozaj dobrého fyzioterapeuta je hotové umenie. Nám sa to však podarilo, čomu sa nesmierne tešíme, a preto chceme tieto informácie posunúť aj vám, našim zákazníkom. 

Terezka pôsobí v Rehan Fyzio a venuje sa detským nôžkam, diastáze, oslabenému brušnému svalstvu u detí, spadnutým členkom, nôžkam do X....musím povedať, že je naozaj špecialista vo svojom obore a s deťmi to vie úplne úžasne, takže sa nemusíte báť, že by to vaše dieťatko nezvládlo. Práve naopak, bola to veľká zábava :)

20220705_172108_1

A my sme ju navštívili, aby sme vám priblížili, ako taká diagnostika prebieha, čo očakávať, na čo sa pripraviť a na čo sa nezabudnúť spýtať :)

Rehan Fyzio je rekondično – relaxačné centrum v Novej Dubnici, na ulici SNP 763, na poschodí. Na recepcii sa viete objednať a oni si vás už priradia, kam treba. Privítajú vás krásne a čisté priestory s kompletnou výbavou na cvičenie. 

Diagnostika:

Samotná diagnostika trvá cca 60min. a zahŕňa komplexnú diagnostiku. Prvotné zoznámenie bolo veľmi príjemné. Terezka nám ukazala "cvičiacu miestnosť", pomôcky, deti sa povozili na fit lopte, vyskúšali steper. Ona si ich zatiaľ jedným očkom sledovala a my sme sa rozprávali o tom, aké problémy deti majú atď. Potom sme prešli k samotnej diagnostike. Postavenie členkov, kolien, stabilita pravej aj ľavej nohy, postavenie bedrových kĺbov, lopatiek.

20220705_165949

20220705_165516

20220705_165721

Vyšetrenie brušnej diastázy je samozrejmosťou, nakoľko oslabené brušné svalstvo a diastáza úzko súvisí s vpadnutými členkami.

Ak by ste sa o diastáze chceli dozvedieť viac, prikladám veľmi pekne napísaný článok: diastáza

20220705_170003

Dozviete sa čo to aj o anatómii nášho tela, Terezka odpovie na všetky otázky a celá diagnostika prebieha hravou formou.

Po diagnostike:

Po zdiagnostikovaní dieťatka nasleduje stanovenie cvikov, prípadne tejping. Cvičenie sa odporúča s dieťatkom každý deň doma aspoň 15-20min. plus minimálne raz za mesiac v Rehan Fyzio.

20220705_172709

Čo očakávať a na čo sa pripraviť:

Určite sa dozviete veľmi zaujímavé informácie o fungovaní a prepojení jednotlivých častí tela. Každý problém sa dá riešiť, ak je nastavená správna "liečba". Preto sa nebojte a pýtajte, zapisujte, nahrávajte, či foťte pozície a cviky. Verte tomu, že doma si nebudete polovicu vecí pamätať :)

Odporúčam si pred príchodom pripraviť základné informácie o dieťatku - či štvornožkovalo, kedy začalo sedieť, chodiť, či malo nejaké problémy v dojčenskom veku (hypertónia, hypotónia), či ste s ním cvičili napr.Vojtovku, či bolo sledované neurológom atď.

Odporúčam sa s dieťatkom pred návštevou porozprávať kam ide, čo tam bude robiť, že ukáže bruško, nožičky, zacvičí si. A na konci dostane odmenu :) 

 

20220705_172750

A na záver ešte jeden článok: Deti – na čo si dávať pozor pri vývine z pohľadu fyzioterapeuta

Ak ste sa dočítali až sem, ďakujem Vám :) Dúfam, že Vás článok zaujal a pomohol. Budeme vďační za každé zdieľanie priateľom, známym alebo v skupinách zameraných na zdravé obúvanie, barefoot a deti.

Ďakujem, Martina

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie